Zobonoska (Trachelophorus giraffa) je hmyz žijící na Madagaskaru. Díky neobvykle rozšířenému krku dostala přídomek ,,žirafí". Tento žiočich je pohlavně dimorfní. Krk samců je pak 2 - 3 x delší než samičí. Prodloužený krk slouží především jako adaptace pro životní potřeby, konkrétně ke stavbě hnízda a k souboji. Když nadejde čas k reprodukci, samice si zvolí rostlinu, která se stane jejím hostitelem. Do stébla rostliny pak uloží vajíčko. Zobonoska patří mezi nově nalezené druhy, proto o tomto živočichovi neexistuje dostatek informací.
Mravenec černolesklý (Lasius fuliginosus) disponuje velkou hlavou, která svým vykrojením asociuje tvar srdce. Zbarvení tohoto živočicha je leskle černé. Typickým pro tento druh je také charakteristický zápach. Samci žijí velmi krátce. Po páření označovaném jako ,,svatební let" umírají. Žije na suchých místech, často v dutinách stromů. Mravenci černolesklému se přezdívá pěstitel hub, jenž si staví kartonová hnízda. Vyskytuje se převážně v Evropě, ale i na Kavkazu, Sibiři, Číně, v Japonsku či Indii.
Matamata třásnitá (Chelus fimbriatus) je sladkovodní želva pocházející z Jižní Ameriky, která se díky svému vzhledu dokáže dokonale maskovat. Matamata disponuje velice flexibilním krkem. Hlava i krk je porostlá kožnatými třásněmi. Matamata neumí plavat. Pokud ze dna nedosáhne hladiny, utopí se. Při lovu vystrčí hlavu a v hrdle tvoří podtlak. Kořist pak solu s vodou nasává hluboko do úst. Obývá jezera, rybníčky, řeky a mělké vodní nádrže s bahnem.
Křižák račí (Gasteracantha cancriformis) je díky svému tvaru přezdíván také jako ,,pavouk hvězda" . Tento pavouk disponuje výrazným zbarevním v odstínech žluté, černé a bílé. Křižák žije na okrajích lesů a v keřovitých zahradách. Tento druh se nedožívá vysokého věku, ba naopak. Umírá ihned po reprodukci, která přichází na jaře. Samice umírají po produkci vajíčka, samci šest dní po oplození samice.
Lupenitka dvouoká (Phyllium bioculatum) je tropickým hmyzem přináležejícím řádu strašilek. Svým vzhledem v hráškové barvě a žilnatou strukturou je nerozlišitelná od listu rostliny. Žije v tropickým lesích Indie, Srí Lanky, Sumatry, Bornea a Jávy. Lupenitky vyluzují slabé vrzavé zvuky. Samičky žijí půl roku po dosažení dospělosti, samci jen několik týdnů. Množí se patogeneticky, což znamená, že se samiček se líhnou zase jen samičky. Lupentiky jsou vhodné k chovu i pro začátečníky.
Zdroj: Flickr
Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se
17. 06. 2016
Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji
V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde
22. 11. 2015
Vítězové soutěže: Poznejte živočicha
Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde
01. 07. 2015
Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde
Bergabunglah di Bandar Toto terpercaya dan raih kemenangan besar setiap hari! 💰 Nikmati pasaran lengkap, odds terbaik, dan kesempatan jackpot menggiurkan. Daftar sekarang dan buktikan keberuntunganmu!
Mainkan keberuntunganmu di situs Toto Slot terbaik! 💰 Nikmati permainan seru, jackpot besar, dan kemenangan tanpa batas. Daftar sekarang dan raih hadiahnya!
Dapatkan hasil terupdate dan akurat hanya di situs Tabel Data Macau! 🎯 Analisis lebih mudah, prediksi lebih tepat, peluang menang lebih besar! 💰 Cek datanya sekarang dan raih jackpotmu!
Gabung sekarang di situs game IDN Poker terbaik! 💰 Nikmati permainan seru, lawan pemain sejati, dan menangkan jackpot besar setiap hari. Daftar sekarang dan jadilah juara!